Projemizin sonuç videosu yayında. 
Projelerimizdeki deneyimlerimizi paylaştığımız Diyaloğun 10 Yılı Etkinliğine katılmaktan onur duyuyoruz. Kıyı alanlarının kalkınması için Rize bölgesindeki balıkçılık kooperatifleri arasında güçlü sektörel işbirliği konulu Coops to Coast projesi ve sonuçları hakkında konuştuk.

Diyaloğun 10 Yılı Etkinliği

“Diyaloğun 10 Yılı” etkinliğimizde, 2008’den bu yana farklı temalarda uygulanmış projelerin yararlanıcıları ile Sivil Toplum Diyaloğu Öyküleri’ni paylaşacağız. Cem Seymen moderatörlüğünde gerçekleştirilecek ‘İş Dünyası, Girişimcilik ve Sektörel İşbirliği’ konulu panelimize davetlisiniz. Panelde, Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) ortağı Podnikateľská aliancia Slovenska-PAS ile HALİÉUS-Organizzazione di Cooperazione Internazionale per La Pesca, L’Acquacultura, La Ricerca, Lo

Proje Kapanış Toplantımız

Bugün Proje Kapanış toplantımızı gerçekleştirdik. Coops to Coast projemiz sürecinde gerçekleştirilen etkinliklerin değerlendirildiği toplantıda balıkçılık sektörü ve yereldeki kuruluşlar için gelecekte yapabileceklerimiz üzerine konuştuk.

Proje Sonuç Toplantısı

Coops to Coast projemiz sayesinde özel sektör ve kamu aktörleri ile ortaklaşa çalışılarak ve topluluk temelli yerel kalkınma girişimleri geliştirilerek Rize ilinin balıkçılık kooperatifleri güçlendirildi.Sona ermekte olan projemiz yerel, ulusal ve uluslararası düzeylerde hedeflerine ulaşmıştır.Şimdilerde kooperatifler üyelerine daha iyi hizmet verebilmek için faaliyetlerini yeniliyorlar. Balıkçılık turizmi için bir yasa tartışılıyor ve ülke çapında kamu ve
Projemiz kapsamında Avrupa Birliği Farkındalık faaliyetleri çerçevesinde Rize ili merkezi ve ilçelerinde bulunan ilkokullarda Avrupa’yı Keşfedelim kitapçıkları dağıtılarak projemiz ve Avrupa Birliği hakkında bilgiler verildi. İlkokullarda öğrenim gören çocuklara yönelik ders içi rehberlik faaliyetlerinde kullanılacak bu kitapçıklar ile hem öğretmenlerin hem de öğrencilerin Avrupa Birliği hakkında sağlıklı bilgiler almalarına katkılar sağlandı.

  

Bu web sitesi Avrupa Birliği'nin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla KARADENİZ BİLİM TEKNOLOJİ VE KÜLTÜR DERNEĞİ ve HALIEUS sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliği'nin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.

TOP